Obsydian – kamień ochronny biżuteria dla odważnych

Człowiek współczesny na swej drodze napotyka wiele ograniczeń. Część z nich spowodowana jest czynnikami zewnętrznymi, część wynika z często powtarzanych przez niego błędów. Tym, którzy są na tyle odważni by podjąć się walki z wszelkimi przeciwnościami, przede wszystkimi tymi tkwiącymi w ich własnej podświadomości, zaleca się noszenie ozdoby zawierającej mający bardzo silne właściwości ochronne kamień.

Obsydian, bo o nim mowa, najczęściej występuje w czarnej, jednorodnej,  przez koneserów nazywanej „Łza Apacza” postaci, zdarzają się jednak egzemplarze o innej, wzorzyście rozłożonej barwie. Jego nazwę wprowadził w IV w. p. n. e. Teofrast, grecki uczony i filozof, który w ten sposób chciał oddać hołd Obsiuszowi, odkrywcy tej fascynującej, powstałej ze szkliwa wulkanicznego skały.

Niezwykłe, bo wywodzące się wprost z wnętrza Ziemi pochodzenie, daje obsydianowi ogromną, chętnie wykorzystywaną w medycynie niekonwencjonalnej siłę. Kamień ten charakteryzuje się silnymi, odkrytymi w czasach starożytnych właściwościami ochronnymi. Jest w stanie ustrzec swego właściciela zarówno przed negatywnymi wibracjami pochodzącymi od źle życzących mu osób, jak i przed szeroko rozumianym pechem i tkwiącymi w jego psychice blokadami.

Bardzo często czarna powierzchnia obsydianu nazywana jest „lustrem duszy”. Dzieje się tak, ponieważ noszenie przy sobie tego kamienia pozwala nie tylko na przyjrzenie się napotkanym trudnościom. ale daje również możliwość dostrzeżenia ich będących bardzo często wynikiem autodestrukcyjnych zachowań przyczyn. Powstała w wyniku noszenia obsydianowej biżuterii wiedza o własnym wnętrzu jest bezcenna, ponieważ obdarza siłą do walki z tkwiącymi w głowie ograniczeniami, pozwana na osiągnięcie wewnętrznego spokoju i odkrycie drzemiących głęboko w podświadomości talentów, wzmacnia silę woli, wyostrza zdolność logicznego myślenia, nie daje dojść do głosu negatywnym myślom. Dzięki niej człowiek jest w stanie rozwinąć się duchowo, zapamiętać i zinterpretować nachodzące go podczas snu wizje oraz walczyć z bólem.

Obsydian znany jest z tego, że pomaga w walce z wieloma dolegliwości ludzkiego ciała. Jego bliska obecność pozwala na szybsze uporanie się ze schorzeniami układu pokarmowego, w tym z tymi mającymi podłoże bakteryjne i wirusowe, oraz krwionośnego. Jak żaden inny kamień przeciwdziała uczuciu zimna w dłoniach i stopach, zapobiega skurczom mięśni, wzmacnia kręgosłup oraz skórę włosy i paznokcie.

Posiadacz obsydianowej ozdoby wyróżnia się z tłumu nie tylko pięknym, zdrowym wyglądem, ale również pozytywnym podejściem do wszystkiego, co go spotyka. Gdyby noszenie tego niezwykłego, czarnego amuletu było przepisywane na receptę, ludzie byliby o wiele szczęśliwsi i pogodniejsi.

W naszej ofercie sklepu Atwora znajdziesz srebrne naszyjniki z obsydianem a na dodatek uzupełnisz kolekcję o bransoletki i pierścionki. Specyficzna barwa obsydianu doda nieco tajemniczości i zdecydowanie klasy!

You may be interested also in
Leave Comment