Biżuteria ceramiczna – wyjątkowy trend w jubilerstwie

Posiadaczy biżuterii podzielić można na trzy kategorie. Do pierwszej z nich należą ludzie lubujący się w klasyce, do drugiej osoby, których zachwyca wszystko to, co niespotykane, niebanalne i podążające za najnowszymi trendami w modzie, do trzeciej zaliczyć można tych, którzy nie widzą przeciwwskazań do łączenia obu trendów. Tym pierwszym poleca się przede wszystkim wyrobu zawierające metale i kamienie szlachetne, drugim i trzecim coraz częściej proponuje się ozdoby wykonane z ceramiki.

Jej nazwa wywodzi się od greckiego słowa „κέραμος” (keramos) – ziemia, glina i w jednoznaczny sposób wskazuje na swoje pierwotne pochodzenie, ponieważ za tworzywo to w czasach odległych uważano tylko i wyłącznie wyroby otrzymane w wyniku wypalania wcześniej uformowanej gliny. Z czasem określeniem ceramika zaczęto nazywać wszystko to, co nieorganiczne i niemetaliczne, a co powstało w wyniku obróbki termicznej, którą jest również prażenie i spiekanie.

Biżuteria z ceramiki cieszy stale rosnącą popularnością zarówno na międzynarodowym, jak i polskim rynku jubilerskim. Dzieje się tak z wielu powodów. Jednym ze względów coraz większego zainteresowania tym tworzywem jest estetyka. Ceramikę nie tylko można barwić na wszystkie możliwe kolory, ale i nadać jej fantazyjne wzory tworząc będące małymi dziełami sztuki użytkowej nowe trendy jubilerskie.

Jesteś osobą uwielbiającą róże? Możesz zaopatrzyć się w biżuterię ceramiczną odznaczającą się niepowtarzalnym motywem kwiatowym. Chcesz pokazać wszystkim swe ogromne przywiązanie do konkretnej osoby. Możesz poprosić o wykonanie ozdoby zawierającej portret darzonego uczuciem człowieka. Dodatkowo masz mieć pewność, że będzie będzie ona wykonana z trwałego, eleganckiego i przyjemnego w noszeniu materiału. Biżuteria z ceramiki charakteryzuje się bardzo silnym połyskiem, przyjemną w dotyku gładkością oraz tym, że szybko osiąga temperaturę ciała noszącego go człowieka.Można ją łączyć z absolutnie każdym tworzywem, z metalami, kamieniami szlachetnymi, szkłem azurytowym, filcem, drewnem, tworząc niepowtarzalnie efektowną biżuterię, która doskonale podkreśli zarówno elegancję, jak i kreatywność swojego właściciela. Myśląc o zakupie nowej błyskotki lub podarunku dla bliskiej osoby, warto poważnie zastanowić się nad ceramiczną inwestycją.

 

Aby zobaczyć najpiękniejsze kreacje z wykorzystaniem ceramiki, zapraszamy do naszego sklepu [link] Atwora.pl – pierścionki ceramiczne

You may be interested also in
Leave Comment