Awenturyn – kamień przywódców

Biorąc pod lupę historię ludzkości można zauważyć, że do części wydarzeń doszło z woli ślepego losu: gdyby Archimedes nie lubił kąpieli, dziś uczniom nie śniłaby się po nocach koszmarna formułka zaczynająca się od słów „na ciało zanurzone w cieczy”, gdyby na głowę Newtona nie spadło jabłko, nie zapisałby się w dziejach jako twórca prawa ciążenia, gdyby w hucie szkła w Murano przez przypadek nie otrzymano imitacji szklanej wykazującej migotliwość, jeden z piękniejszych kamieni powszechnie wykorzystywanych w jubilerstwie nie nazywałby się awenturyn (włoskie „per aventure”znaczy przypadkowo).

Najczęściej spotyka się kamienie ciemnozielone, choć zdarzają się egzemplarze pomarańczowe, czerwone, brunatne i niebieskie powstałe na skutek obecności domieszek innych minerałów.

Awenturyn, bez względu na kolor, jest symbolem cierpliwości i spokoju, a swojemu właścicielowi ma za zadanie zapewnić bogactwo i obfitość. Ozdoby zawierające ten piękny kamień poleca się przede wszystkim osobom piastującym stanowiska kierownicze, ponieważ jest on uważany za ten, który wzmacnia zdolności przywódcze i wytrwałość, pomaga w zarządzaniu ludźmi i podejmowaniu trudnych decyzji, stabilizuje stan psychiczny, zwiększa świadomość i kreatywność.

Jak żaden inny amulet zapewnia zdolność do współczucia i empatii, pozwala noszącej go przy ciele osobie spojrzeć na świat z wielu perspektyw. Dodatkowo oddala negatywne emocje, niweluje ataki strachu, pozwala na osiągnięcie stanu odprężenia, pochłania fale elektromagnetyczne produkowane przez telefony komórkowe i chroni przed zanieczyszczeniami środowiska.

Litoterapeuci używają go w walce z chorobami tarczycy, skóry i serca na które oddziałuje w dwojaki sposób – nie tylko przyczynia się do jego lepszego funkcjonowania poprzez regulację ciśnienia krwi, obniżenia poziomu cholesterolu i stopnia jego odkładania się na ścianach tętnic, ale i na sposób odbierania przez ten narząd uczuć, ponieważ posiada zdolność przekształcania wszystkich negatywnych emocji w to, co przynosi radość, równowagę i wyciszenie. Jako, że w dzisiejszych czasach wszelkie pozytywne wrażenia są na miarę złota, okazuje się, że awenturyn jest kamieniem, który powinien nosić przy sobie absolutnie każdy człowiek.

Kamienie osadzane na pierścionkach często dużo mówią o osobie, która je nosi. Tak samo jest w tym przypadku – sprawdź jakie pierścionki ceramiczne przygotowaliśmy dla Ciebie i olśniewaj swoje otoczenie doborem biżuterii do swojej osobowości

You may be interested also in
Leave Comment