Akwamaryn – kamień podróżników

Nazwy większości kamieni szlachetnych odnoszą się do ich specyficznej, będącej znakiem rozpoznawczym barwy. Tak jest z akwamarynem, ciemnozielonym lub niebieskozielonym minerałem, którego kolor do złudzenia przypomina „aqua marina”  – wodę morską.

Kamień ten jest niezwykle cenionym tworzywem jubilerskim. Dzieje się tak z wielu powodów. Jednym z najważniejszych jest jego dwubarwność, zjawisko optyczne polegające na obserwacji zmiany koloru położonego na niemetalicznej powierzchni egzemplarza. Akwamaryn od wieków uważany jest za silny amulet ochronny mający zapewnić szczęście w podróży, przede wszystkim tej odbywanej drogą morską. Szczególnie poleca się go rybakom, żeglarzom, osobom, którym zależy na utrzymaniu szczęścia w małżeństwie oraz tym, którzy walczą z chorobliwą nieśmiałością.

Właściciel akwamarynowej ozdoby jest w stanie w znaczący sposób przyczynić się do rozwoju własnej osobowości. Jest to możliwe dzięki szeregu dobroczynnie wpływających na człowieka właściwości morskiego kamienia, który nie tylko dodaje odwagi, ale pozwala na jaśniejsze formułowanie myśli oraz poprawę relacji z innymi ludźmi. Akwamaryn posiada silne właściwości uspokajające, dlatego potrafi w kojący sposób wpłynąć na psychikę noszącej go osoby: zmniejszyć intensywność  wszelkich  lęków, strachów i fobii, pomóc w odbudowaniu poczucia własnej wartości oraz w walce ze stanami depresyjnymi.

Jak żaden inny jest w stanie odpędzić od swojego właściciela negatywne myśli  i uczucia oraz przyciągnąć te, które przyniosą spokój i opanowanie. Znany jest on ze swego dobroczynnego wpływu na uczucie zazdrości, które nie tylko potrafi zredukować do  zera, ale i zamienić w wartości wzmacniające więź pomiędzy partnerami. Z tego powodu w wielu kulturach uważany jest za symbol miłości.

Akwamaryn, prócz swego dobroczynnego wpływu na stan ducha noszącej go osoby, jest w stanie przyczynić się do lepszego funkcjonowania jej organizmu: potrafi obniżyć gorączkę, złagodzić dolegliwości związane z uczuleniami i alergiami, astmą, katarem, reumatyzmem, bólem głowy, szyi i zębów. To doskonały środek podnoszący odporność organizmu na wszelkie infekcje oraz przeciwdziałający zakażeniom i stanom zapalnym. Od wieków jego bliską obecność zaleca się osobom cierpiącym z powodu choroby morskiej.

Akwamaryn jest pięknym, niosącym pomoc w walce z trudami dnia codziennego kamieniem, dlatego powinien się  znaleźć w posiadaniu każdej osoby której zależy zarówno na wyróżnianiu się z tłumu, ale i odbyciu w szczęściu i zdrowiu  podroży zwanej życiem.

W naszej ofercie sklepu Atwora znajdziesz srebrne naszyjniki z kamieniami szlachetnymi. Akwamaryn należy zdecydowanie do jednego z tych kamieni. Pamiętaj, że każda podróż nas kształci i wracamy z każdej podróżny nieco odmienieni. Zawsze na lepsze.

You may be interested also in
Leave Comment