Zależy Ci na nawiązywaniu ciekawych relacji? Noś biżuterię z berylem!

Korekcyjne, przeciwsłoneczne, progresywne, mikroskopowe… Trudno wyobrazić sobie współczesną cywilizację bez okularów, przedmiotów, które w znaczącym stopniu przyczyniły się do polepszenia jakości życia miliardów ludzi. Mało kto wie, że do ich stworzenia zainspirowała człowieka przezroczysta odmiana berylu, kamienia szlachetnego powszechnie wykorzystywanego we współczesnym jubilerstwie.

Natura obdarzyła go wieloma kolorami, choć jego pochodząca  od greckiego słowa „berillos” nazwa mylnie sugeruje, że jest on tylko i wyłącznie zielony. Beryl może być zarówno przezroczysty, jak i żółty, żółtozielony, różowy czy niebieski. Dzieje się tak, ponieważ jest on bardzo towarzyski i lubi wchodzić w związki z duża ilością koloryzujących go minerałów.

Cecha ta w bardzo silny sposób przejawia się w jego właściwościach, bowiem jak żaden inny potrafi zmobilizować swojego właściciela do wyjścia z domu. To m.in. z tego powodu beryl uważany jest za strażnika dobrych relacji międzyludzkich, przede wszystkich małżeńskich i rodzicielskich. Nosząca go osoba staje się zabawna, wesoła i przyjazna, dzięki czemu łatwiej nawiązuje kontakty i rzadziej wchodzi w konflikty.

Szczególnie poleca się go osobom zestresowanym i przepracowanym, ponieważ nie tylko pozwala na błyskawicznie wyciszenie, ale pomaga również odnaleźć priorytety i pozbyć się z głowy natrętnych myśli. Noszenie go blisko ciała otwiera człowieka na to, co w życiu najważniejsze, ułatwia zrealizowanie najtrudniejszych nawet zadań, dodaje odwagi i minimalizuje poczucie przytłoczenia. Człowiek noszący berylową biżuterię to osoba uśmiechnięta, pewna siebie i odnosząca  znaczące sukcesy zawodowe.

Medycyna niekonwencjonalna posiłkuje się berylem w niwelowaniu skutków długotrwałego stresu, ponieważ odznacza się on silnymi właściwościami relaksacyjnymi oraz ma dobroczynny wpływ na układ nerwowy. Jak żaden inny radzi sobie z tzw. dolegliwościami kobiecymi, ponieważ wspomaga pracę macicy, jajników i pęcherza moczowego. Jego lecznicze właściwości wykorzystuje się również do walki z bólami zębów i głowy, chorobami układu oddechowego oraz dolegliwościami związanymi ze zmianami pogody. Zauważono, że ma bardzo dobry wpływ na stopy.

Beryl jest kamieniem nie tylko pięknym, ale i bardzo wszechstronnym, niesamowicie ułatwiającym zmagania z trudami dnia codziennego, dlatego warto mieć go często pod przysłowiową ręką.

W naszej ofercie sklepu Atwora znajdziesz srebrne naszyjniki z kamieniami szlachetnymi, w tym z kamieniami z Berylu. Nie przegap okazji i nawiązuj nowe znajomości z drobnym wsparciem 🙂

You may be interested also in
Leave Comment