Tygrysie Oko – kamień dla czujnych

Większość kamieni wykorzystywanych w jubilerstwie swoje magiczne właściwości objawia dopiero wtedy, gdy nosi się je przy ciele. Jednym z nielicznych, który swe wyjątkowo zdolności objawia od pierwszego kontaktu wzrokowego, jest tygrysie oko.

To niezwykle rzadkie i cenione przez jubilerów tworzywo swą nazwę zawdzięcza swojemu pięknemu, złotożółtemu lub brunatnożółtemu kolorowi oraz faktowi, że podczas obracania wykazuje „efekt kociego oka”, który charakteryzuje się obecnością migotliwego, przesuwającego się po kamieniu pasa przypominającego zwierzęcą źrenicę. To mające ścisły związek z optyką zjawisko w doskonały sposób objawia cechy tego wyjątkowego minerału, który noszony blisko ciała wyostrza w sensie dosłownym i przenośnym wzrok.

Ten prążkowany amulet nie tylko poprawia jakość widzianego obrazu, ale również przynosi ulgę zmęczonym długotrwałą pracą przed komputerem oczom. Dodatkowo pozwala noszącej go osobie na spojrzenie do własnego wnętrza oraz na trafne zinterpretowanie dziejących się wokół niej rzeczy. To kamień, który dodaje odwagi podczas wyrażania własnego zdania, wzmacnia wolę walki, motywuje do podejmowania wyzwań oraz pomaga w oszczędzaniu, ponieważ pozwala na rozsądne gospodarowanie posiadanymi funduszami. Dodatkowo uczy pozytywnego myślenia, elastyczności i tolerancji, przynosi radość życia, spełnienie i satysfakcję, dodaje otuchy, pewności siebie, poczucia bezpieczeństwa, jest tarczą ochronną przed złymi słowami i spojrzeniami.

Tygrysie oko posiada również właściwości rozgrzewające. Położone w okolicach splotu słonecznego wpływa na podniesienie ciepłoty ciała, dlatego jest w stanie pomóc w walce z przeziębieniem, grypą, anginą, zapaleniem płuc oraz wszelkimi chorobami układu oddechowego. Litoterapeuci nazywają go kamieniem alergików, ponieważ łagodzi dolegliwości związane z absolutnie każdym uczuleniem. Kamień ten potrafi wpłynąć na działanie przyjmowanych leków oraz przyśpieszyć powrót do zdrowia nawet po najcięższych chorobach. Jest doskonałym i niezwykle oryginalnym podarunkiem dla wszystkich tych, którzy potrzebują zrozumieć, że jedną z charakterystycznych cech życia jest zmienność, która nie pozwala na marazm i stanie w miejscu.

Kamienie osadzane na pierścionkach często dużo mówią o osobie, która je nosi. Tak samo jest w tym przypadku – sprawdź jakie pierścionki ceramiczne przygotowaliśmy dla Ciebie i olśniewaj swoje otoczenie doborem biżuterii do swojej osobowości

You may be interested also in
Leave Comment