Topaz – kamień młodości i siły mentalnej

Jedną z cech charakterystycznych czasów nam współczesnych jest kult młodości. Ludzie, przede wszystkim kobiety, chcą być nieskazitelnie piękne w każdym wieku i aby to osiągnąć, są w stanie zrobić absolutnie wszystko.Niestety, natury oszukać się nie da, można za to ją przechytrzyć za pomocą bardzo twardego, ciężkiego i rzadko spotykanego minerału noszącego miano topaz.

Istnieje kilka teorii odnoszących się do genezy jego nazwy. Jedna głosi, że pochodzi ona od sanskryckiego słowa „tapza” – „ogień”, druga, że od nazwy starogreckiej wyspy Topázios, skąd w czasach przedchrystusowych wydobywano te piękne kamienie, trzecia, że od greckiego słowa gr. „τοπάζιος” (topázios) znaczącego „poszukiwać”, które wskazuje na fakt, że już w czasach odległych topaz był tworzywem rzadko spotykanym i niezwykle cennym.Cechą charakterystyczna tego minerału jest fakt, że może on występować w wielu kolorach. Najczęściej jednak spotyka się w formie bezbarwnej i tę poddaje się obróbce termicznej w celu nadania mu innej tonacji.

Bez względu na swój odcień, kamień ten wykazuje szereg właściwości chętnie wykorzystywanych przez litoterapeutów. Oprócz swojego dobroczynnego wpływu na wygląd noszącej go osoby, topaz jest kamieniem wpływającym na rozwój duchowy i jasność umysłu swojego właściciela, dlatego w wielu kulturach uznawany jest za święty. Ten, kto ma go przy sobie, nie tylko potrafi skupić uwagę nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach, ale jest w stanie podjąć się rozwiązania nawet najbardziej skomplikowanych problemów. Jest polecany szczególnie tym, którzy mają problem z asertywnością i wyrażaniem własnych uczuć oraz osobom będącym w głębokiej depresji lub mającym z rożnych względów wycieńczony organizm.

Topaz nie tylko dodaje pewności siebie, ale również zwiększa intelekt i wyostrza intuicję, pozwala zrozumieć zjawiska zachodzące w otaczającym świecie i motywy kierujące innymi ludźmi. Dodatkowo jest stosowany w walce z bólami głowy, migrenami i zaburzeniami snu, epilepsją, podagrą, astmą i gruźlicą, chorobami układu pokarmowego i wątroby. To doskonały amulet, który nie tylko opóźnia procesy starzenia, ale i ma korzystny wpływ i na organizm noszącej go osoby, i na stan jej psychiki, dlatego warto mieć go zawsze przy sobie np. jako element pięknej, podkreślającej naszą wyjątkowość biżuterii.

Kamienie osadzane na pierścionkach często dużo mówią o osobie, która je nosi. Tak samo jest w tym przypadku – sprawdź jakie pierścionki ceramiczne przygotowaliśmy dla Ciebie i olśniewaj swoje otoczenie doborem biżuterii do swojej osobowości

You may be interested also in
Leave Comment