Piasek Pustyni i Noc Kairu czyli Kamień Tysiąca Słońc oraz Kamień Mocy

Człowiek od zarania dziejów interesował się tym, w jak w najbardziej korzystny dla siebie sposób wykorzystać przyrodę. W wyniku licznych eksperymentów, czasami uśmiechu losu, powstało wiele pięknych, inspirowanych naturą przedmiotów bez których trudno wyobrazić sobie współczesną cywilizację. Pozytywnym przykładem ludzkiej działalności jest wykorzystanie szkła do produkcji kolorowego, cudownie migoczącego, powszechnie wykorzystywanego przy tworzeniu biżuterii tworzywa, które ze względu na swój kolor nazywane jest albo Piasek Pustyni, albo Noc Kairu. Pierwszy odznacza się piękną, czerwonobrązowawą barwą, drugi granatem wpadającym w czerń, historia obu sięga XVII – wiecznej Wenecji i słynnej wytwórni szkła rodziny Miotti. Lokalne podanie głosi, że do ich powstania przyczynił się nieznany dziś z imienia młody czeladnik, który przypadkowo wrzucił do kadzi z surówką szkła naczynie zawierające opiłki. Po wystudzeniu zanieczyszczonej masy okazało się, że wykazuje ona niespotykane wcześniej właściwości wizualne – piękne lśnienie, które postanowiono bezzwłocznie i na szeroką skalę wykorzystać. W ten oto sposób powstały syntetyki, materiały sztucznie wytworzone przez człowieka, które dziś są chętnie i często wykorzystywane i w jubilerstwie, i w litoterpapii.

Piasek pustyni, nazywany również „kamieniem tysiąca słońc”, uważa się za ten, który przynosi szczęście. Jest on w stanie nie tylko w doraźny sposób pomóc podczas wszelkiego rodzaju sprawdzianach, egzaminach i negocjacjach, ale również w sposób niebezpośredni, poprzez dobroczynny wpływ na tak ważne podczas wszelkich wyzwań samopoczucie. Dzieje się tak, ponieważ dodaje on noszącej go osobie pewności siebie oraz niesie pomoc w pokonaniu nawet najbardziej zakorzenionych w psychice kompleksów. Właściciel tego pięknie migoczącego kamienia jest w stanie nie tylko zaakceptować wszystkie niedoskonałości swojego ciała, ale i każdej ze swoich skaz dostrzec piękno i wyjątkowość. Piasek pustyni jest amuletem mającym zbawienny wpływ nie tylko na ludzką psychikę, którą potrafi powieść ku pozytywnym myślom, ale i na fizyczne dolegliwości związane ze stresem, infekcjami bakteryjnymi oraz wątrobą.

Noc Kairu to tworzywo, które ze względu na swe tajemnicze piękno i sposób w jaki można je wzmocnić czyniąc je silnym amuletem ochronnym, nazywane jest

„kamieniem czarnoksiężników” lub „kamieniem mocy”. Jest ono symbolem wiedzy i nauki, który pomaga w zrozumieniu powiązań na pozór niezwiązanych ze sobą dziedzin, w przyswajaniu informacji i czerpaniu z nich wymiernych korzyści, a które można naładować energią poprzez wizualny, mający miejsce po zachodzie słońca kontakt z gwiazdami. To kamień, który dodaje noszącej go osobie sił, stabilizuje jej emocje oraz łagodzi wszelkie niepokoje. Jak żaden inny amulet jest w stanie swojego właściciela ochronić nie tylko przed źle życzącymi mu ludźmi, ale również przed wszelkimi pomówieniami i złą sławą. Dodatkowo jest bardzo przydatny w walce z wszelkim bólem, przede wszystkim tym, który został wywołany przez artretyzm, reumatyzm i stany zapalne, dlatego warto nosić go stale przy ciele.

Biżuteria zawierająca Piasek Pustyni i Noc Kairu w intrygujący a zarazem subtelny sposób uzupełnia i podkreśla każdą stylizację, dlatego od kilku dziesięcioleci jest uważana za absolutne „must have” każdej dbającej o swój wygląd osoby. Kto jeszcze jej nie ma, powinien jak najszybciej uzupełnić ten niewybaczalny brak.

Kamienie osadzane na pierścionkach często dużo mówią o osobie, która je nosi. Tak samo jest w tym przypadku – sprawdź jakie pierścionki ceramiczne przygotowaliśmy dla Ciebie i olśniewaj swoje otoczenie doborem biżuterii do swojej osobowości

You may be interested also in
Leave Comment