Noś biżuterię z labradorytu by iść przez życie zawsze pewna siebie

Jednym z najcudowniejszych, niezapomnianych i zapierających dech w piersi zjawisk świetlnych, jakie  można zaobserwować na ziemskim niebie, jest zorza polarna. Mało kto wie, że według starej, eskimoskiej legendy przyczyniła się ona do powstania labradorytu, jednego z najpiękniejszych kamieni wykorzystywanych we współczesnym jubilerstwie.

Wspomniane wierzenie głosi, że uwięzioną w skałach półwyspu Labrador zorzę oswobodził z niewoli wojownik. Niestety, nie wszystkie jej fragmenty zdołały wydostać się na zewnątrz. Te części, które okrutny los po wieki zatrzymał w skałach, podarowały przetrzymującym je kamieniom piękny, mieniący się wieloma kolorami połysk. Ta metaliczna, wielokolorowa migotliwość przez uczonych nazwana została  „labradoryzacją” i jest niczym innym jak zjawiskiem optycznym powstającym na powierzchni kamienia, który swą nazwę zawdzięcza kanadyjskiemu półwyspowi, miejscu, w którym został zauważony po raz pierwszy i w którym występuje w znacznych ilościach.

Labradoryt polecany jest szczególnie tym osobom, które szukają swojego miejsca na ziemi. Kamień ten przez niektórych nazywany jest „Świątynią Gwiazd”, ponieważ pomaga wkroczyć na najodpowiedniejszą dla człowieka drogę. Jest amuletem, który przez zdolność oczyszczania aury przyczynia się do zwiększenia koncentracji, wyostrzenia intuicji i uwolnienia drzemiących w człowieku ogromnych pokładów pozytywnej energii.

Noszenie go blisko ciała pomoże zarówno w pozbyciu się frustracji i nieśmiałości, jak i  przyniesie szeroko pojęte szczęście i pozwoli na uwolnienie się od nawet najbardziej uporczywych nałogów. Dodatkowo uzupełni wszelkie niedobory energetyczne wzmagając zarówno siły witalne, jak i umysłowe. Labradoryt jak żaden inny kamień pomaga w usunięciu  toksyn z organizmu przez co spowalnia procesy starzenia się i pobudza chęć do szeroko pojętej aktywności fizycznej.

Medycyna niekonwencjonalna bardzo często korzysta z jego leczniczych właściwości, które są niezwykle pomocne podczas walki ze schorzeniami układu hormonalnego, kostnego i trawiennego. Noszenie blisko ciała ozdoby zawierającej fragment migoczącej skały poprawi funkcjonowanie narządu wzroku, uwolni od bóli głowy, stawów i kręgosłupa, złagodzi objawy artretyzmu i reumatyzmu, pomoże w walce z otyłością. Labradoryt jest doskonałym antidotum przeciwko wszelkim bolączkom współczesnego człowieka, który, aby móc w pełni korzystać z mocy zaklętej w kamieniu zorzy polarnej, powinien często nosić go przy sobie np. w formie  pięknej, migoczącej ozdoby.

W naszej ofercie sklepu Atwora znajdziesz srebrne naszyjniki z kamieniami szlachetnymi, w tym z labradorytu. Olśniewaj wszystkich wokół piękną biżuterią i idź przez życie pewna siebie 🙂

You may be interested also in
Leave Comment