Malachit – świetny dodatek do każdej biżuterii

Natura, matka wszelkiego życia na Ziemi, od zawsze była niezwykle przychylna człowiekowi: nie tylko uczyniła go panem niebieskiej planety, ale i podarowała niezliczoną liczbę środków ku temu, by żyło mu się na niej długo i szczęśliwie. Jednym z nich jest malachit, piękny, obdarzony wieloma szczególnymi właściwościami i łatwy do obróbki (szczególnie przy biżuterii) kamień.

Jego nazwa wywodzi się od dwóch greckich słów: „malache” (malwa) i „malakos” (miękki, delikatny, przyjemny), które wskazują na dwie charakterystyczne dla niego cechy fizyczne: zieloną, podobną do roślinnej barwę i niewielki stopień twardości. Dzięki swej wzorzystej, wydobywanej za pomocą  szlifu kaboszonowego (kulistego, nieposiadającego fasetek) budowie, lekkości oraz posiadanej mocy, jest atrakcyjnym tworzywem zarówno dla jubilerów, jak i litoterapeutów.

Ten najczęściej oprawiany w srebro kamień przynosi noszącej go osobie szeroko rozumianą równowagę,  pomagającą osiągnąć spokój harmonię oraz odwagę do podejmowania nawet najbardziej zuchwałych wyzwań. To amulet potrafiący nie tylko kojąco wpłynąć na złamane serce, ale i pozwalający mu na nowe, obezwładniające uczucie. Jak żaden inny kamień jest w stanie ochronić swego właściciela przed wszelkimi pokusami, w szczególności tymi związanymi ze słodkościami i niewiernością, oraz zmobilizować go podjęcia długo odwlekanych zadań.

Medycyna alternatywna najczęściej wykorzystuje dwie z jego wielu właściwości. Jedną z nich jest wpływ na koordynację obu półkul mózgowych, dzięki któremu nosząca go osoba odznacza się dobrą pamięcią, wzrokiem i koordynacją. Ta szczególna zaleta malachitu sprawia, że jest on często stosowany do walki ze sklerozą, chorobą Parkinsona,  artretyzmem, dysleksją, epilepsją, zaburzeniami koordynacji, chronicznymi zawrotami głowy i rozstrojami nerwowymi.

Drugą z chętnie wykorzystywanych cech tego kamienia są możliwe dzięki wydzielającej się z niego miedzi zdolności bakteriobójcze. Noszony blisko ciała nie tylko wyciąga z niego negatywną, chorobotwórczą energię, ale i hamuje wszelkie zakażania i zatrucia. Dodatkowo ma dobroczynny wpływ na układ krążenia, w szczególności pracę serca, choroby płuc, reumatyzm oraz problemy ze snem. Natura była szczególnie hojna dla człowieka dając mu możliwość korzystania z dobrodziejstw malachitu, dlatego ten w ramach wdzięczności powinien go jak najczęściej nosić przy sobie np. w postaci cieszącej oko i łechcącej zmysły błyskotki – pierścionka, naszyjnika lub kolczyków. Wyobraźnia jubilerów nie zna granic, a dzięki łatwej obróbce, możemy zdobyć biżuterię srebrną z malachitem w atrakcyjnej cenie.

W naszej ofercie sklepu Atwora znajdziesz srebrne naszyjniki z malachitem, który olśni zarówno skromne celebrytki jak i masywne dodatki.

You may be interested also in
Leave Comment