Kryształ Górski – kamień bliski diamentom

Od zarania dziejów człowiek był pod wrażeniem tego, co piękne i niepoznane. Do minerałów, którym zachwycił się najwcześniej należy mieniący się w świetle, gładki i trudny do zniszczenia kryształ górski, który jest nie tylko zachwycająco urokliwym, ale i zmysłowo tajemniczym kamieniem.

Od innych można go odróżnić za pomocą zmysłu dotyku. To właśnie ukryty w nim chłód nadał mu nazwę – słowo „kryształ” pochodzi od greckiego wyrazu „krystallos” będącego określeniem „lodu”. Niedotykany kryształ górski łatwo pomylić z diamentem, gdyż tak jak najtwardszy z ziemskich minerałów charakteryzuje się nieskazitelną czystością i silnym połyskiem.

Cechy jego wyglądu, ów tajemnicze, mieszkające w nim zimno, oraz specyficzne właściwości przyczyniły się do faktu, że jest kamieniem powszechnie stosowanym w jubilerstwie. Już kilkanaście wieków temu zauważono, że ten piękny minerał posiada niezwykle silne właściwości oczyszczające – działa nie tylko na ciało i umysł swojego właściciela, ale i na pomieszczenie, w którym się znajduje. Posiadanie ozdoby zawierającej w sobie kryształ górski pozwala na obiektywny ogląd rzeczywistości, pogodzenie się ze światem i osiągnięcie wewnętrznego spokoju. To właśnie z tego powodu wyraz „kryształowy” jest określeniem czystości i nieskazitelności.

Kamień ten jest również energetycznym wzmacniaczem potrafiącym zamienić nawet to co negatywne w mobilizującą, nieznającą przeszkód moc. Jako naturalny neutralizator nie tylko pochłania szkodliwe promieniowanie, ale potrafi je wykorzystać w walce z nawet najcięższymi chorobami jakimi bez wątpienia są nowotwory. Dodatkowo uwalnia organizm z toksyn i nagromadzonego w nim bólu, wspomaga pracę nerek i nadnerczy, działa stabilizująco na układ hormonalny obu płci. Jest uważany za kamień wzmacniający płodność. Warto zaopatrzyć się w ozdobę zawierającą kryształ górski, ponieważ posiadanie oczyszczonego z pesymistycznych myśli umysłu oraz pozbawionego zanieczyszczeń, wzmocnionego energią wszechświata organizmu sprawia, że człowiek potrafi dokonać rzeczy absolutnie niemożliwych.

Kamienie osadzane na pierścionkach często dużo mówią o osobie, która je nosi. Tak samo jest w tym przypadku – sprawdź jakie pierścionki ceramiczne przygotowaliśmy dla Ciebie i olśniewaj swoje otoczenie doborem biżuterii do swojej osobowości

You may be interested also in
Leave Comment