Koral naturalny – naturalna biżuteria dla osób pełnych uczuć

Trudno wyobrazić sobie współczesne jubilerstwo bez korali – zrobionych z przeróżnych materiałów naszyjników podkreślających urodę każdej kobiety.Mało kto wie, że ten wszystkim znany element biżuterii swą nazwę zawdzięcza koralowi, tworzywowi jubilerskiemu naturalnego pochodzenia, który powoduje, że noszący go człowiek jest w stanie w nawet najgorszej sytuacji potrafi odnaleźć promyk nadziei.

Kwiat morza, bo tak potocznie nazywany jest koral, powstaje w wyniku wapnienia szkieletów koralowców, roślin żyjących w ciepłych wodach naszej planety, których nazwa łacińska brzmi „corrallium”. Najczęściej spotykanym, a zarazem najbardziej poszukiwanym przez twórców biżuterii, jest koral czerwony, który wzmacnia doznania uczuciowo-cielesne między kochankami poprzez rozbudzanie kreatywności i pobudzanie do działania.

W medycynie niekonwencjonalnej stosowany jest przy leczeniu niepłodności, zaburzeń miesiączkowania, impotencji. Uważa się go również za silny amulet ochronny. Z tego powodu w dawnych czasach był powszechnie noszony przez kobiety ciężarne oraz zawieszany nad kołyskami niemowląt. To z jego powodu do dziś w niektórych kulturach, w tym także w polskiej, uważa się, że noszenie przy sobie czerwonej nitki lub wstążki ma chronić przed złymi urokami i pokusami wszelkimi.

Koral o barwie białej symbolizuje emocjonalną równowagę i jedność z naturą, a używa się go podczas leczenia zaburzeń nerwowych oraz wszelkiego typu złamaniach. Podobno nic tak nie pomaga na skołatane nerwy jak przyłożony na kilka minut do czoła biały, koralowy kamyczek.

Różowe kwiaty morza są najlepszym prezentem dla tych, których uważamy za przyjaciół oraz skrycie darzymy romantycznym uczuciem. To substancja, który przynosi ulgę w chorobach serca i układu krwionośnego, w szczególności miażdżycy, żylakach i hemoroidach. Ułatwia również pracę śledziony, grasicy, nerek i pęcherza moczowego. Koral czarny przynosi swojemu właścicielowi spokój ducha, ponieważ jest w stanie pochłonąć duże skupiska nagromadzonej wokół człowieka złej energii. To doskonały amulet zarówno dla tych, którzy potrzebują ochrony i odwagi podczas realizacji trudnych zamierzeń oraz są zmuszone oprzeć swoją przyszłość na intuicji. To również środek przynoszący ulgę w chorobach krwi, osteoporozie oraz podczas wydalania kamieni moczowych.

Każdy koral, bez względu na swą barwę, posiada bardzo cenną właściwość: blednie, gdy nosząca je osoba zaczyna chorować. Wówczas, aby wzmocnić działanie noszonej ozdoby oraz przepędzić nagromadzone w organizmie toksyny, należy zanurzyć ją na noc w wodzie utlenionej. To doskonały sposób nie tylko na to, aby przywrócić walory estetyczne naszej biżuterii, ale i na stres spowodowany z gromadzącymi się w naszych głowach czarnymi myślami. To działa!

Kamienie osadzane na pierścionkach często dużo mówią o osobie, która je nosi. Tak samo jest w tym przypadku – sprawdź jakie pierścionki ceramiczne przygotowaliśmy dla Ciebie i olśniewaj swoje otoczenie doborem biżuterii do swojej osobowości

You may be interested also in
Leave Comment