Kamień wulkaniczny – kamień dla ciała i ducha

Na prawdopodobniej nie ma na świecie człowieka, który nie odczuwałby potrzeby więzi. Jedni ludzie potrzebują emocjonalnego połączenia z drugą osobą, drudzy szukają wsparcia w rożnego rodzaju ruchach religijnych, inni pragną czuć łączność z energią Matki Ziemi. Tym ostatnim poleca się noszenie blisko ciała kamienia wulkanicznego, którego powstanie jest ściśle związane z mocą planety na której przyszło człowiekowi żyć.

Kamienie te powstają w wyniku wybuchów wulkanów, rzadziej ze skalnych oparów tworzących się na skutek uderzenia meteorytów. Ich cechą charakterystyczną jest tajemnicza, nieprzenikniona, podkreślona nierówną i pęcherzykowatą powierzchnią czerń, którą w jubilerstwie często, ze względu na walory estetyczne wywołane kontrastem, łączy się z koralem naturalnym i srebrem.

Kamienie wulkaniczne posiadają zdolność wypalania nagromadzonych w człowieku negatywnych emocji i przekształcania ich w mobilizującą do działania siłę. Łączą w sobie moc wszystkich żywiołów, dlatego wykazują silne właściwości ochronne zarówno przed czynnikami zewnętrznymi, jak i pochodzącymi z tkwiących w ludzkim wnętrzu blokad. Pobudzają równomierny przepływ energii, dlatego mają pozytywny wpływ i na ciało swojego właściciela, i na stan jego ducha. Noszenie ich blisko ciała nie tylko pozwalają na wyciszenie się i odprężenie, ale również ma dobroczynny wpływ na napięte i wyczerpane długim wysiłkiem mięśnie, bóle stawów i korzonków, uporczywe dolegliwości reumatyczne. Zawierają w sobie bardzo dużą ilość żelaza, dlatego są w stanie długo trzymać ciepło. Z tej przyczyny, jak również z powodu posiadanych właściwości, bardzo często są wykorzystywane podczas masaży leczniczych. Zabieg z ich wykorzystaniem łączy w sobie zalety termoterapii, drenażu, akupresury i aromaterapii. Są one w stanie nie tylko przywrócić siły zmęczonemu organizmowi, ale i uwolnić od stresu, oczyścić umysł ze zbędnych myśli i emocji, złagodzić napięcie mięśniowe i poprawić ukrwienie wszystkich części ciała. Są doskonałym środkiem zwalczającym wszelkie problemy skórne.

Noszenie ozdoby zawierającej kamienie wulkaniczne jest doskonała inwestycją w samego siebie. Amulety te nie tylko poprawią kondycję fizyczną swojego właściciela, ale i przyczynią się do osiągnięcia przez niego komfortu psychicznego i odczuwania więzi z planetą, która dała mu życie, dlatego warto mieć je cały czas przy sobie.

Kamienie osadzane na pierścionkach często dużo mówią o osobie, która je nosi. Tak samo jest w tym przypadku – sprawdź jakie pierścionki ceramiczne przygotowaliśmy dla Ciebie i olśniewaj swoje otoczenie doborem biżuterii do swojej osobowości

You may be interested also in
Leave Comment