Jaspis – talizman spokoju

Jedną z charakterystycznych cech czasów nam współczesnych jest towarzyszący nam na każdym kroku stres. Kłopoty w pracy, nieporozumienia w domu, bezustanny pośpiech, brak odpowiedniego odpoczynku, zanieczyszczenie środowiska, wszystko to ma wpływ na stan naszej psychiki. Niektórzy rozwiązania problemów związanych z ciągłym napięciem znajdują wśród środków farmaceutycznych, inni próbują oderwać się od szarej rzeczywistości szukając coraz to nowszych wrażeń. Tym, którzy chcą poprawić swoje samopoczucie niskim i bezpiecznym kosztem, poleca się noszenie przy ciele pięknego, cętkowanego kamienia, który swą nazwę zawdzięcza greckiemu wyrazowi „iaspis”.

Ten wyjątkowy materiał jubilerski występuje w wielu odmianach i wersjach kolorystycznych na których znajdują się niepowtarzalne wzory nazywane smugami lub cętkami. Oprócz niezwykłych walorów estetycznych, jaspis posiada bardzo dużo właściwości leczniczych. Uważa się go za kamień antystresowy, który jest w stanie pomóc załagodzić wszelkie spory. Jego posiadacz jest osobą powiadającą silną wolę i konsekwentnie dążącą do wcześniej obranego celu. To człowiek aktywny, który potrafi urzeczywistnić nawet najbardziej śmiałe marzenia. Oprócz zbawiennego wpływu na układu nerwowy człowieka, jaspis pomaga w leczeniu chorób żołądka, wątroby, nerek i pęcherza moczowego, Używa się go jako środka zwalczającego bóle głowy i wzmagającego apetyt. Jego biała, opatrzona czarnymi cętkami wersja (tzw. „dalmatyńska”) przez starożytnych Rzymian była uważana za tę, która przynosi szczęście.

Czerwony wariant jaspisu, który ze względu na swą szlachetną barwę nazywany jest królewskim, polecany jest ludziom zajmującym wysokie stanowiska. Kamień ten nie tylko pomaga przezwyciężyć lęki, ale także podpowiada, jak radzić sobie w problemami, panować nad emocjami, pokonywać własne słabości. Jest talizmanem pozwalającym osiągnąć spokój nawet po najbardziej stresującym dniu, realistycznie, bez zbędnych emocji podejść do otaczającej rzeczywistości, ponieważ ma kojący wpływ na gruczoły dokrewne człowieka. To doskonały środek uspokajająco-motywujacy, który nie tylko kojąco wpływa na relacje z otoczeniem, ale i pozwala na osiągnięcie wewnętrznej harmonii bez użycia leków i narażania się na zbędne niebezpieczeństwo. Posiadając ozdobę zawierającą jaspis, możemy z uśmiechem na ustach i bez stresu sięgnąć po wszystko to, co nam się od życia należy.

Kamienie osadzane na pierścionkach często dużo mówią o osobie, która je nosi. Tak samo jest w tym przypadku – sprawdź jakie pierścionki ceramiczne przygotowaliśmy dla Ciebie i olśniewaj swoje otoczenie doborem biżuterii do swojej osobowości

You may be interested also in
Leave Comment