Jaką biżuterię wybrać, jeśli masz alergię na nikiel

Jaką biżuterię wybrać, jeśli masz alergię na nikiel

Alergie kontaktowe to jedne z popularniejszych dolegliwości na tle autoimmunologicznej nadreaktywności organizmu. Pojawić się mogą zarówno u niemowląt, jak i małych dzieci, tak jak jest to w przypadku uczulenia na syntetyczne składniki odzieży oraz u osób dorosłych w wyniku kontaktu skóry z różnymi substancjami pochodzenia naturalnego lub chemicznego. Wymienione alergie są dosyć znane, ale czy każdy słyszał o uczuleniu na nikiel? Jak się okazuje, reakcja alergiczna na nikiel daje się we znaki zarówno maluchom, jak i dorosłym na coraz większą skalę. Jak rozpoznać alergię na nikiel i w jaki sposób postępować, gdy się pojawi?

 

Alergia na wyroby biżuteryjne zawierające nikiel. Jak się objawia?

Uczulenie na nikiel wcale nie musi dawać pierwszych objawów w wieku dziecięcym. Może uwidocznić się dopiero w dojrzałym wieku i iść w parze z innymi dolegliwościami. Nie sposób nie zauważyć, że nadreaktywność organizmu na ten pierwiastek w dużej mierze dokucza ludziom, którzy z natury mają skłonność do różnego rodzaju alergii (pokarmowych lub oddechowych).

Wydawać by się mogło, że nikiel to pierwiastek zgoła obcy, z którym rzadko kiedy miewa się bezpośredni kontakt. Nic bardziej mylnego! Nikiel powszechnie stosowany jest do produkcji ozdób jubilerskich, takich jak: kolczyki, pierścionki, naszyjniki, bransoletki, broszki, spinki do koszul, guziki, klamry pasków. Z tego powodu osoby nadwrażliwe na nikiel, które pragną uzupełniać swoje stylizacją za pomocą biżuterii, powinny zachować szczególną ostrożność. W innym wypadku alergia może powodować:

  • wysypkę kontaktową,
  • pokrzywkę,
  • świąd,
  • zaczerwienienie,
  • wypryski i ropne grudki,
  • miejscowe stany zapalne;

Jakie kroki podjąć, by cieszyć się pięknymi ozdobami i nie doświadczać symptomów alergii? Dowiedz się, czym jest biżuteria tytanowa!

Kolczyk tytanowy — rozwiązanie dla osób zmagających się z alergią na nikiel

Jak się okazuje biżuteria tytanowa oraz ta wytworzona z plastiku medycznego są doskonałą alternatywą dla osób borykających się z alergią na nikiel. Dużą popularnością na rynku obecnie cieszą się hipoalergiczne kolczyki marki Blomdahl, które powstały z myślą właśnie o takich potrzebach. Ich główną zaletą jest materiał, z jakiego zostały wykonane. Misja i świadomość tej firmy nie pozwalają na dodanie do kolczyków antyalergicznych żadnego składnika, który mógłby być przyczyną uczulenia, a tych jak się okazuje, jest bardzo wiele. Oprócz niklu alergizują między innymi: złoto, chrom, żywice, kobalt i wiele innych metali. Właśnie dlatego kolczyk tytanowy marki Blomdahl jest w 100% wolny od alergenów kontaktowych.

Czy decydując się na kolczyk tytanowy, należy zapomnieć o oryginalnym jubilerskim designie?

Marka Blomdahl powstała dzięki starannej i dokładnej analizie potrzeb zarówno zdrowotnych, jak i estetycznych. Wykonana przez nią biżuteria tytanowa to nie są sztampowe wzory przypominające surową i nudną stylistykę, ale klasyczne i oryginalne modele jubilerskie, które zadowalają wizualne wymagania wielu osób zmagających się z alergią na nikiel.

Wśród różnorakich wzorów dostępnych w ofercie, kolczyk tytanowy, który jest bezpieczny dla alergika, może być platerowany złotem lub srebrem w miejscach, które nie mają bezpośredniego kontaktu ze skórą. Dzięki temu nie wywołuje niepożądanych odczynów skórnych i jednocześnie zaspokaja pragnienie estetycznego i atrakcyjnego wyglądu biżuterii.

Borykając się z alergią na nikiel, wcale nie trzeba rezygnować z noszenia ozdób. Wystarczy skorzystać z dostępnych na rynku propozycji, takich, jakie przedstawia marka Blomdahl. W przypadku uczulenia kontaktowego biżuteria tytanowa tej firmy okazuje się oryginalnym i bezpiecznym rozwiązaniem, pozwalającym na nowo cieszyć się jubilerskimi ozdobami.

You may be interested also in
Leave Comment