Jadeit – kamień mistyków

Czujesz, że prześladuje Cię złośliwy i nieustępliwy pech? A może poszukujesz efektownej ozdoby, której na pewno nie posiada żaden z Twoich znajomych i sąsiadów? Zatem bezapelacyjnie musisz zaopatrzyć się w biżuterię zawierającą jadeit – Święty Kamień Mistyków, który w nierozerwalny sposób związany jest z pięcioma głównymi cnotami: odwagą, sprawiedliwością, współczuciem, skromnością i mądrością. Dzięki swym niezwykłym właściwościom, urodzie i twardości jadeit jest nie tylko jednym z ulubionych kamieni bioterapeutów, ale i jednym z najbardziej poszukiwanych tworzyw przez jubilerów, rzeźbiarzy i wytwórców niezwykle kosztownej broni.

Genezy jego nazwy należy dopatrywać się w dwóch źródłach. Część badaczy uważa, że pochodzi ona od greckiego słowa „ischias” („ból w biodrze”), inni twierdzą, że od hiszpańskiego słowa „higado” („wątroba”). Obie wersje wskazują na najczęstsze wykorzystywanie tego niezwykle pięknego, ale i rzadkiego minerału, ponieważ od dawna jest on używany do leczenia dolegliwości organów związanych z procesem trawienia. Poleca się go osobom mającym problemy z nerkami, pęcherzem moczowym, wątrobą, śledzoną, stresem i płodnością.

Osoba posiadająca przy sobie ozdobę zawierającą najczęściej lśniąco zielony, prześwitujący lub przeźroczysty kamień ma nie tylko wzmocniony i odprężony organizm, ale posiada pewność, że jest w stanie dokonać rzeczy niemożliwych. Dzieje się tak ze względu na magiczne właściwości jadeitu, który uważany jest za ten, który przyciąga władzę, długowieczność, mądrość i równowagę. Jadeit nie tylko pozwala na czerpanie siły i wiedzy z poprzednich wcieleń, ale również poprawia stosunki z otoczeniem. Jego właściciel jest w stanie w bardzo precyzyjny sposób wyrazić swoje uczucia i pragnienia, ze spokojem i pewnością siebie sięgnąć po wszystko, czego zapragnie. Dzieje się tak m.in. dlatego, że kamień ten jest niezwykle silnym amuletem przeciw czarom i złym duchom. Ta szczególna właściwość była wykorzystywana już przez starożytnych Majów, którzy chcąc zapewnić swoim zmarłym lepsze życie w zaświatach, wkładali im w usta jadeitowe koraliki mające za zadanie ochronę przed czyhającymi w innym świecie niebezpieczeństwami oraz zapewnienie życia wiecznego poprzez stworzenie namiastki serca. W czasach współczesnych zapora przeciwko wszelkiemu złu jest rzeczą jak najbardziej pożądaną, dlatego warto zaopatrzyć się w ozdobę zawierającą ten niezwykle piękny i cenny kamień.

Kamienie osadzane na pierścionkach często dużo mówią o osobie, która je nosi. Tak samo jest w tym przypadku – sprawdź jakie pierścionki ceramiczne przygotowaliśmy dla Ciebie i olśniewaj swoje otoczenie doborem biżuterii do swojej osobowości

You may be interested also in
Leave Comment