Bursztyn – kamień zdrowia stworzony przez bogów

Zastanawiając się nad czynnikami mającymi największy wpływ na kształt ówczesnej Europy jednym tchem wymienimy takie postaci jak np.: Jezus, Napoleon czy Jan Paweł II i takie wydarzenia jak np.: Zjazd Gnieźnieński, Kongres Wiedeński czy II wojna światowa. Mało kto pamięta o pięknym kamieniu szlachetnym na którym przez wiele wieków oparty był cały europejski system handlowy a który po dziś dzień jest cenionym tworzywem jubilerskim.

Bursztyn, bo o nim mowa, swą nazwę zawdzięcza niemieckiemu wyrazowi „bernstein” co w dosłownym tłumaczeniu znaczy „kamień, który się pali”, jest najstarszym kamieniem szlachetnym wykorzystywanym przez człowieka. Powstał ok. 50 mln lat temu poprzez zakrzepnięcie żywicy drzew iglastych, dlatego w wielu językach mówi się na niego „jantar” („jainitar” po fenicku oznacza żywicę morską).

Najczęściej spotyka się bursztyny barwy od jasnożółtej po brunatną, rzadziej kamienie bezbarwne lub mlecznobiałe, niebieskie, zielone, czerwone czy czarne. Mało kto wie, że według starożytnych wierzeń geneza powstania tego pięknego tworzywa jubilerskiego ma ścisły związek z afrykańską spiekotą. Któregoś dnia Helios, grecki bóg Słońca, pozwolił swojemu synowi Faetonowi na przejażdżkę słonecznym rydwanem. Nieostrożność młodzieńca, który z powodu swego niedoświadczenia za bardzo zbliżył się do Ziemi, miała katastrofalne skutki: spaleniu uległa niemal cała Afryka, żyzne ziemie zmieniły się w pustynie a skóra zamieszkujących ją ludzi zrobiła się czarna. Za swój błąd Faeton zapłacił surową cenę – został strącony piorunem do rzeki Eridan przez rozgniewanego Zeusa. Ogromna rozpacz jego sióstr, śmiertelnym nimf Heliady, tak poruszyła niektórych bogów, że w ramach pomocy zamienili zbolałe niewiasty w płaczące żywicą topole. To właśnie z ich zastygających łez powstał kamień mający lecznicze i magiczne właściwości.

Odpowiedni dobór biżuterii z kamieniami szlachetnymi zapewni osiągnięcie pożądanych celów lub życie w zgodzie z Tobą samą. Zależy nam na tym aby dostarczać srebrne bransoletki, dopasowane na każdą okazję i spełniające nawet najbardziej wymagające oczekiwania. Jeśli będziemy mogli Ci jakoś pomóc – skontaktuj się z nami a dołożymy wszelkich starań aby dostarczyć wymarzoną biżuterię.

Od wieków bursztyn wykorzystywany jest jako środek przeciwbólowy i antyseptyczny, który nie tylko ma zbawienny wpływ na gardło, tarczycę i przewód pokarmowy, ale również poprzez swe właściwości rozgrzewające pomaga w walce z przeziębieniem i bólami reumatycznymi. Wierzy się, że noszony na blisko ciała jantar zapewnia nie tylko zdrowie, ale również pomyślność i ochronę, rozwija w człowieku ufność , pozbawia go lęków, aktywizuje jego wewnętrzną energię i pozwala dostrzec piękno otaczającego go świata. Jest idealną ozdobą dla ludzi poszukujących wewnętrznej harmonii i jedności z wszechświatem. Osoba mając na sobie biżuterię zawierającą bursztyn może mieć cichą nadzieję, że ma w swym posiadaniu fragment zaginionej podczas II wojny światowej Bursztynowej Komnaty i jest o krok od rozwiązania jednej z największych tajemnic XX wieku.

You may be interested also in
Leave Comment