Biżuteria ze szmaragdem – dla ceniących harmonię

Wśród kamieni szlachetnych są takie, które w ogromny sposób wpłynęły na kształt współczesnego jubilerstwa. Jednym z nich bez wątpienia jest szmaragd, niezwykle cenne, bardzo piękne i od wieków cenione przez wytwórców biżuterii tworzywo.

Geneza jego nazwy nie jest jednoznaczna. Jedni badacze twierdzą, że pochodzi ona od greckiego słowa „smaragdos”, inni, że od łacińskiego „smaragdus”. Spór ten wydaje się być bezsensowny, ponieważ oba wyrazy odnoszą się do niezwykłej barwy kamienia, która jest tak niepowtarzalna, że zyskała miano szmaragdowej. Klejnot ten miał wpływ nie tylko na nazwę koloru, ale również na schodkowy sposób obróbki minerałów, który nader często stosowany jest do wydobycia z kamieni szlachetnych, przede wszystkim szmaragdów, głębi ich wnętrza. Bez względu na to, czy został on poddany szlifowi czy też nie, swym nieprzeciętnym wyglądem i cudownymi właściwościami zachwyca od czasów starożytnych.

Szmaragd uważany jest za ten, który potrafi koić skołatane nerwy i przywracać równowagę psychiczną samym wyglądem. Osoba patrząca na niego jest w stanie stłumić w sobie wszelkie negatywne odczucia, w tym żal i rozpacz, uspokoić się i dojść do porozumienia z samym sobą. Dodatkowo przyczynia się do polepszenia swojego zmysłu wzroku. Udowodniono, że wpatrywanie się w jego nieziemsko piękną zieleń ma dobroczynny wpływ na oczy: przynosi im ulgę, łagodzi dolegliwości związane z zapaleniem spojówek, krótkowzrocznością i nadwzrocznością. Noszony przy ciele jest w stanie korzystnie wpłynąć na wzmocnienie więzi z innymi ludźmi, pomóc w dojściu do porozumienia zarówno z drugim człowiekiem, jak i z samym sobą.

Zaleca się go osobom cierpiącym na choroby serca i dolegliwości układu trawiennego, nadciśnienie, anemię i bezsenność, choroby tropikalne i zapalenie górnych dróg oddechowych. Noszony blisko ciała podczas chorób mających podłoże bakteriologiczne w znacznym stopniu przyczynia się do ich łagodniejszego i krótszego przebiegu. Najprawdopodobniej ma to związek z jego niepowtarzalną barwą, która prócz właściwości uspokajających posiada również zdolność bezwzględnego zachowania wobec zarazek i bakterii.

Noszenie ozdoby zawierającej szmaragd jest inwestycją bezcenną. Kamień ten ma dobroczynny wpływ na każdy aspekt życia swojego właściciela, dlatego powinien stanowić nieodzowny element wszystkich kolekcji biżuterii.

Kochając harmonię, definitywnie dobieraj dodatki ze szmaragdami. Poznaj nasze propozycje szmaragdowe, takie jak srebrne naszyjniki pierścionki i bransoletki. Atwora posiada bardzo szeroką gammę pozycji do wyboru.

You may be interested also in
Leave Comment