Biżuteria z aleksandrytem – dla komunikatywnych i z bujną wyobraźnią

Rok 1830 zapisał się w historii jako jeden z burzliwszych: Grecja ogłosiła niepodległość, Karol X Burbon zrzekł się prawa do francuskiego tronu a w  Warszawie wybuchło Powstanie Listopadowe. Mało kto wie, że rok ten był niezwykle łaskawy dla gemmologów, jubilerów i litoterapeutów, ponieważ podczas jego trwania w pobliżu Jekaterynburga na Środkowym Uralu przy okazji poszukiwań rubinów natrafiono na wyjątkowy, potrafiący zmieniać kolor kamień. Odkrycie to miało miejsce na terenie dzisiejszej Rosji, dlatego aby uhonorować i to cenne znalezisko, i syna panującego wówczas cesarza Mikołaja I – Aleksandra II Nikolajewicza, nadano mu nazwę aleksandryt.

Kamień ten zupełnie zasłużenie nazywany jest kameleonem, dziennym szmaragdem i nocnym rubinem, ponieważ w zależności od rodzaju spowijającego go światła, zmienia barwę. W oświetleniu dziennym jest zielony, w sztucznym fioletowy lub czerwony, w ultrafioletowym przyjmuje odcień krzepnącej krwi. Dzięki tej szczególnej właściwości oraz niezwykle rzadkiemu występowaniu w przyrodzie, jest tworzywem wyjątkowo cennym i poszukiwanym (szczególnie by osadzić go na biżuterii złotej i srebrnej).

Aleksandryt uważany jest za ten, który potrafi uchronić swojego właściciela przed wszystkimi klątwami rzucanymi przez nieprzyjaciół oraz przyciągnąć szczęście. Nosząca go osoba może pochwalić się niezwykle rozwiniętą wyobraźnią i komunikatywnością, chęcią do podejmowania działań twórczych oraz szeroko pojętym rozsądkiem. Kamień ten pomaga w wyjściu z najtrudniejszej nawet sytuacji oraz uspokaja, dlatego polecany jest przede wszystkim osobom posiadającym choleryczną osobowość oraz tym, którzy uskarżają się na wewnętrzne rozdarcie.

Litoterapeuci uważają, że aleksandryt posiada wyjątkowo silną moc uzdrawiania. Najchętniej używają go do walki z chorobami krwi, ponieważ potrafi ją oczyścić oraz znormalizować jej ciśnienie. Noszenie przy ciele aleksandrytowej ozdoby może uchronić przed schorzeniami trzustki, śledziony, jelita cienkiego i grubego. W kulturze indyjskiej stosowany jest jako środek wspomagający leczenie trądu, świerzbu oraz alkoholizmu. Zakup biżuterii zawierającej ten niezwykły kamień jest inwestycją cenną i pożyteczną, dlatego warto go rozważyć podczas najbliższych planów powiększenia posiadanej kolekcji.

W naszej ofercie sklepu Atwora znajdziesz srebrne naszyjniki z kamieniami szlachetnymi, w tym z aleksandrytu. Pozostań wyjątkowa i niech Twoja wyobraźnia nigdy nie gaśnie

You may be interested also in
Leave Comment