Ametyst – kamień ochronny

W czasach w których światem rządził wszechmocny Jupiter a puszcze i morza pełne były mitycznych stworzeń, żyła piękna nimfa leśna Amethis. Okrutny los spowodował, że dziewczyna musiała zapłacić ogromną cenę za swą urodę – próbując uchronić się przed lubieżnymi zalotami rozkochanego w niej Bachusa, boga płodności, dzikiej natury, winnej latorośli i wina, zwróciła się o pomoc do Diany, bogini księżyca, narodzin i łowów, która nie widząc innego sposobu pomocy nimfie, zamieniła ją w kamień o fioletowej barwie.

Odrzucony, a jednocześnie urzeczony niezwykłością powstałego klejnotu Bachus postanowił nadać mu szczególne właściwości – pokonywanie nałogów, w szczególności tego związanego z nadużywaniem alkoholu. W ten oto cudowny sposób powstał ametyst, jeden z najpiękniejszych kamieni szlachetnych, którego nazwa pochodzi od greckiego wyrazu „amethystos” (w dosłownym tłumaczeniu oznacza „środek przeciw upiciu się”), a którego mistyczne działanie było wykorzystywane już w czasach starożytnych.

Odpowiedni dobór biżuterii z kamieniami szlachetnymi zapewni osiągnięcie pożądanych celów lub życie w zgodzie z Tobą samą. Zależy nam na tym aby dostarczać srebrne bransoletki, dopasowane na każdą okazję i spełniające nawet najbardziej wymagające oczekiwania. Jeśli będziemy mogli Ci jakoś pomóc – skontaktuj się z nami a dołożymy wszelkich starań aby dostarczyć wymarzoną biżuterię.

To właśnie ów fioletowy kruszec był składnikiem kielichów chroniących nie tylko przed upięciem się i kacem, ale również wszelkiego rodzaju truciznami. W czasach dzisiejszych uważa się, że ametyst nie tylko wspomaga walkę z wszelkiego rodzaju nałogami, ale również ma zbawienny wpływ na ludzka psychikę: wycisza, koi nerwy, niweluje negatywne skutki stresu, wzmacnia siłę woli, pomaga osiągnąć równowagę, wspomaga proces nauki i poprawia koncentrację. Te niezwykle przydatne we współczesnym świecie właściwości wsparte są jego niezwykłym wyglądem. Fioletowa barwa dodaje dostojeństwa i szlachetności ametystowej biżuterii, sprawia, że nosząca ją osoba nie tylko czuje się wyjątkowo, ale i jest gotowa do walki nawet z najbardziej skomplikowanymi przeciwnościami losu. Być może dzieje się tak za sprawą ukrytego w każdym kamieniu fragmentu duszy niezłomnej nimfy, która pragnie wspomóc posiadacza ametystowej ozdoby.

You may be interested also in
Leave Comment