Agat – składnik biżuterii dla szczęśliwych

W czasach nazwanych przez współczesnych starożytnością, żyjący na Sycylii Włosi odkryli, że zbierane z okolic płynącej przez dolinę rzeki niezwykłej urody kamyki posiadają magiczne właściwości: każdy, kto nosił je przy sobie lub miał je w domu, stawał się radosny, spokojny i pozytywnie nastawiony do otaczającej go rzeczywistości.

Z tej przyczyny i miejsce w którym zbierano cudowne fragmenty skał, i znajdywane nad rzeką okruchy zaczęto nazywać „Achates”, co jest nawiązaniem do greckiego słowa „agathos”- „dobry”. Z czasem miano doliny zyskało formę urzędową brzmiącą Dirillo, nazwa naturalnych amuletów nie uległa jednak zmianie i po dziś dzień wskazuje na to, że przyciągają one szczęście. Agaty, bo o nich mowa, to tworzywo często i chętnie wykorzystywane przez jubilerów a rozpoznać je można po charakterystycznej budowie. Typowy agat składa się z naprzeciwległych, odmiennie zabarwionych warstewek zwanych pierścieniami (paskami) Lieseganga, ma szklisty połysk, szarą, różowawą lub brunatną barwę. W przyrodzie można również spotkać minerały o bardzo wyraźnych, na pozór jednolitych kolorach, których wielowarstwowa struktura widoczna jest dopiero pod mikroskopem. Są to tzw. karneole, które odznaczają się piękną, czerwoną lub brunatnoczerwoną barwą, pomarańczowe lub różowożółte serdoliki lub brązowe sardy.

Bez względu na swój kolor i widoczność pierścieni, wszystkie agaty charakteryzuje fakt, że od wieków motywują ludzi do pokonywania tkwiących w ich psychice barier. Noszącym je osobom pomagają w odnalezieniu poczucia własnej wartości, pewności siebie i skrytych we wnętrzu naturalnych talentów, które rozbudzone potrafią dać motywację do podjęcia nawet najtrudniejszych wyzwań.

To amulety, które nie tylko przynoszą zgodę z samym sobą, ale również z członkami rodzin i współpracownikami. Dzieje się tak, ponieważ pozwalają one na harmonizację emocji, szybkie uwolnienie od stresu i rozbudzenie wewnętrznej mądrości tak bardzo potrzebnej podczas kontaktu z drugim człowiekiem. Oprócz dobroczynnego wpływu na psychikę, agaty przynoszą również ulgę ciału. Od wieków kamienie te są wykorzystywane podczas wszelkich problemów z układem pokarmowym, przede wszystkim wrzodami żołądka, schorzeniami skóry, tzw. dolegliwościami kobiecymi oraz bezpłodnością.

Już dawno zauważono, że minerał ten ma dobroczynny wpływ na rozwijające się w łonie matki życie, ponieważ nie tylko stabilizuje wzrost płodu, ale i korzystnie wpływa na niepokoje towarzyszące będącej przy nadziei kobiety. Spokojna, pełna energii i wiary we własne możliwości osoba jest w stanie nie tylko wydać na świat zdrowe potomstwo, ale i poradzić sobie z wyzwaniem zwanym macierzyństwo. Jeśli w Twoim otoczeniu znajduje się będąca w ciąży kobieta lub ktoś, kto potrzebuje niezawodnego wsparcia natury, jeśli sam czujesz, że masz problem z odnalezieniem wewnętrznej harmonii, zakup ozdoby zawierającej agat będzie dla Ciebie niezwykle trafnym wyborem.

Kamienie osadzane na pierścionkach często dużo mówią o osobie, która je nosi. Tak samo jest w tym przypadku – sprawdź jakie pierścionki ceramiczne przygotowaliśmy dla Ciebie i olśniewaj swoje otoczenie doborem biżuterii do swojej osobowości

You may be interested also in
Leave Comment