Awenturyn – kamień przywódców

Biorąc pod lupę historię ludzkości można zauważyć, że do części wydarzeń doszło z woli ślepego losu: gdyby Archimedes nie lubił kąpieli, dziś uczniom nie śniłaby się po nocach koszmarna formułka zaczynająca się od słów „na ciało zanurzone w cieczy”, gdyby na głowę Newtona nie spadło jabłko, nie zapisałby się w dziejach jako twórca prawa ciążenia, gdyby w hucie szkła w Murano przez przypadek nie otrzymano imitacji szklanej wykazującej migotliwość, jeden z piękniejszych kamieni powszechnie wykorzystywanych w jubilerstwie nie nazywałby się awenturyn (włoskie „per aventure”znaczy przypadkowo).

Najczęściej spotyka się kamienie ciemnozielone, choć zdarzają się egzemplarze pomarańczowe, czerwone, brunatne i niebieskie powstałe na skutek obecności domieszek innych minerałów.

Awenturyn, bez względu na kolor, jest symbolem cierpliwości i spokoju, a swojemu właścicielowi ma za zadanie zapewnić bogactwo i obfitość. Ozdoby zawierające ten piękny kamień poleca się przede wszystkim osobom piastującym stanowiska kierownicze, ponieważ jest on uważany za ten, który wzmacnia zdolności przywódcze i wytrwałość, pomaga w zarządzaniu ludźmi i podejmowaniu trudnych decyzji, stabilizuje stan psychiczny, zwiększa świadomość i kreatywność.

Jak żaden inny amulet zapewnia zdolność do współczucia i empatii, pozwala noszącej go przy ciele osobie spojrzeć na świat z wielu perspektyw. Dodatkowo oddala negatywne emocje, niweluje ataki strachu, pozwala na osiągnięcie stanu odprężenia, pochłania fale elektromagnetyczne produkowane przez telefony komórkowe i chroni przed zanieczyszczeniami środowiska.

Litoterapeuci używają go w walce z chorobami tarczycy, skóry i serca na które oddziałuje w dwojaki sposób – nie tylko przyczynia się do jego lepszego funkcjonowania poprzez regulację ciśnienia krwi, obniżenia poziomu cholesterolu i stopnia jego odkładania się na ścianach tętnic, ale i na sposób odbierania przez ten narząd uczuć, ponieważ posiada zdolność przekształcania wszystkich negatywnych emocji w to, co przynosi radość, równowagę i wyciszenie. Jako, że w dzisiejszych czasach wszelkie pozytywne wrażenia są na miarę złota, okazuje się, że awenturyn jest kamieniem, który powinien nosić przy sobie absolutnie każdy człowiek.

 

You may be interested also in
Leave Comment